Advent második vasárnapja – A remény gyertyája

Ma, advent második vasárnapján egy újabb gyertyát gyújtunk meg a koszorún. Talán eddig nem tudtad, vagy nem tudatosítottad, hogy ez a gyertya a remény jelképe.

De mit is jelent valójában a remény? Neked mit jelent remélni, reménykedni?
Számomra a remény az, ami erőt ad a nehéz időkben, és ami továbbvisz akkor is, amikor minden más bizonytalannak tűnik. Egy halvány fénysugár, ami megmutatja, hogy mindig van kiút és megoldás, van esély a változásra, és igenis lehet jobb, könnyebb, békésebb a következő nap.

Érezted már magad reményvesztettnek? Fel tudod idézni, mi zajlott benned azokban az időkben?
Amikor igazán összecsapnak a fejünk felett a hullámok, vagy amikor a változásra való törekvés feleslegesnek és eredménytelennek tűnik, könnyű elengedni azt a gondolatot, hogy bármi is jobb lehet. Pedig a remény nemcsak egy érzés – ez egy belső erőforrás, amelyet újra lehet éleszteni.

Gondolj csak vissza arra, hogy mi segített átkeretezni az élethelyzetedet, és a csalódáson, kudarcon, szomorúságon túl meglátni, megélni valami mást. Olyat, ami feltöltött pozitív gondolatokkal, tenni akarással és hittel. Ugye, hogy ott van benned is a remény!

Coaching és remény találkozása

A coaching folyamat során gyakran előkerülnek olyan témák, amelyek valahol mélyen a reményben gyökereznek – vagy éppen annak hiányában. Aki úgy érzi, hogy megrekedt, sokszor nem a képességeiben vagy a lehetőségeiben kételkedik, hanem abban, hogy van-e esély a változásra.

  • Egy karrierjében megtorpant ember számára a remény azt jelentheti, hogy új lehetőségeket lát meg.
  • Egy szülő, aki túl sokat aggódik, vagy akinek nem harmonikus a viszonya a gyermekével, a remény által új megoldásokat találhat a kapcsolatuk erősítésére.
  • Egy fiatal, aki saját útját keresi, a remény segítségével fedezheti fel, hogy az irány, amit választ, valóban az övé lehet – például pályaválasztás esetén.

A coaching folyamatban a remény újbóli megtalálása nemcsak cél, hanem eszköz is lehet. Azáltal, hogy sikerül közösen megtalálni, mi adhat reményt egy adott helyzetben, az ügyfél képes lehet új perspektívából tekinteni a helyzetére, és újra felfedezni azokat az erőforrásokat, amelyekre támaszkodhat.

Te mit remélsz, miben reménykedsz?

  • Van olyan terület az életedben, ahol úgy érzed, elvesztetted a reményt?
  • Mitől éreznéd úgy, hogy újra kapaszkodót ad számodra a remény?
  • Mit tudnál tenni ma azért, hogy közelebb kerülj a céljaidhoz?

Hiszem, hogy a remény sosem múlik el teljesen. Ha úgy érzed, hogy a változásra vágysz, de nem tudod, miként indulj el, várlak szeretettel. Dolgozzunk együtt azon, hogy a remény újra a mindennapjaid része legyen!